Rekonstrukce

Na podzim roku 2021 jsem začaly s rekonstrukcí. Důvodem bylo, aby naše ubytování splňovalo požadavky ubytovaných. Hlavní byla dostupnost toalet na všech pokojích. S tím byly spojeny některé stavební úpravy.

Větší rozsah byl proveden v pokojích 1-4, kde vznikly dva apartmány i novou jižní terasou, směrem k bazénu.

V letošním roce (2022), před zahájením letních prázdnin, byla dokončena větší část přestavby objektu Vila Relaxa. Došlo k mírné opravě počtu lůžek. Celková kapacita je nyní 19 lůžek + případně 5 lůžek přistýlky.

Rozsah rekonstrukce ve spodním patře byl mnohem rozsáhlešjí, než byl původní plán.

Došlo k vytvoření dvou apartmánů, každý má dvě místnosti. Ložnici a hlavní místnost. Ze vstupní chodby jsou dveře do ložnice, hlavního pokoje a toalety. Dále je nově na apartmánech TV, kuchyňský kout, rozšířená koupelna, vlastní bojler. Novinkou je nová terasa, kdy přímo z apartmánů (hlavní místnosti) se může jít přímo k bazénu. Stinný balkón, zůstal zachován a umožnuje posezení i ve sluném počasí. Podlaha je změněná na dlažbu, do oken jsou dané síťky. Na pobyty mimo letní sezónu se budou na apartmány instalovat krbové kamna.

Horní pokoje mají doplněné toalety. Postele jsou vyvýšené.

Zde bude ještě rekonstrukce pokračovat a dojde k natažení fajnové omítky na pokojích a obložení stávajícíh polystyrenových panelů na stropě a šikmých stěnách pomocí palubek. Každý pokoj bude mít vlastní bojler.

Všechny pokoje mají měřáky spotřeby elektrické energie a ta se účtuje podle reálné spotřeby.

Došlo k výměně nábytku ve všech pokojích – viz foto. Zůstaly pouze 3 skříně v horních pokojích, židle v apartmánech a nějaké vybavení společenské místnosti.

Horní i spodní kuchyně jsou vyměněné, zase viz foto.

Společenská místnost má novou omítku, ještě se vymění a doplní světla.

Zpevněný prostor okolo bazénu je rozšířen, doplněná vanička na sprchování a brodítko (na umytí nohou) u bazénu. Na vstupu u bazénu je plocha dlažby zakrytá dřevoplastem. Voda se upravuje pomocí ionizátoru s minimálním přídavkem chloru. Byl zakoupen robotický vysavač na dno a stěny bazénu. Venkovní toaleta byla doplěna o samostatný pisoár.

Ve finále bude splachování na všech toaletách řešeno šedou vodou (deštovka a voda z vířivek). Je to dáno snahou o zabezpečení dostatku vody i v suchých letech.

Voda pro vířivku se bude po ukončení přestavby ohřívat v samostatné nádrži pomocí termického soláru a pak se bude napouštět podle potřeby do vířivky.

Houpačka pro děti je přestěhovaná k altánku do prostoru „Parku RELAXA“. V tomto parku je nyní indiánské teape, trampolína, skluzavka, houpací talíř a houpačka pro malé děti. Ještě bude do tohoto prostoru přestěhované pískoviště a konstrukci doplněné šplhací lněné lano.

Upravené venkovní ohniště na multifunkční ohniště, viz foto.

V průběhu srpna by se měla instalovat sudová sauna pro 6 lidí. Topení je v sauně zajištěné dřevem. Prostor sauny bude oplocený pro zajištění soukromí. Sauna bude stát vedle spodní pergoly.

Věříme, že provedené a plánované úpravy výrazně zvýšily a ještě i zvýší komfort pobytu všem návštěvníkům.

Pro zabezpečení hygienické úrovně (alergie na psy, chlupy v pokojích, atd.), nejsou povolení psy ve vile. Dále je to dané i předchozími špatnými zkušenostmi se zničeným nábytkem, kdy návštěvníci toto poškození, zničení ani nenahlásí.

Psi mohou pouze do chaty za předpokladu, že návštěvníci si vezmou svoje povlečení.

Máme i další plány do budoucna a věříme, že budeme naší nabídku, rekreační prostor a možnosti zlepšovat a rozšiřovat.

Pár fotek z rekonstrukce: